Виступ голови Сватівської райдержадміністрації Дмитра Мухтарова на засіданні районної Ради регіонального розвитку 11 грудня 2018 року

Вже майже 5 років як Україна стала на шлях реформування. Незважаючи на певні досягнення, високу оцінку Україні  іноземними партнерами, та  обласної влади Сватівського району за рейтингами соціально-економічного розвитку, заспокоюватися не треба.

Більшість реформ носить далекосяжний стратегічний характер: негативні й болісні аспекти проявляються одразу, а позитивні зміни даються взнаки за рік, за два, за три, або навіть більше.

4,5 роки тому Президент започаткував одну з реформ - децентралізація. І хоча ця реформа ще далека до завершення, вона належить до числа тих, позитивні результати якої суспільство вже точно помітило. Бо реформу децентралізації ми робили саме для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини, яка приймає не лише політичні рішення, а має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем людей – скоротити відстань від людини, яка приймає рішення, до громади. І сьогодні оцінюється, що реформа децентралізації – це одна із найбільш успішних реформ для швидкого та ефективного вирішення місцевих проблем.

Завдяки їй постійно збільшуються показники районного бюджету, так в 2014 році бюджет району становив 116 млн. грн, в 2018 році – 336 млн. грн., це в 3 рази більше. Розмір державної підтримки на соціально-економічний розвиток склав 13 млн. грн., освітньої та медичної субвенції - 278 млн. грн.

Зростання бюджету дало змогу фінансувати заходи програм по підтримці воїнів АТО, їх  сімей, та вшанувати пам’ять загиблих (майже 1 млн. грн), матеріальну  допомогу найбільш вразливим верствам населення (650 тис. грн), сплачувати пільги за проїзд та послуги зв’язку (270,0 тис. грн).

В районі відремонтували майже на 5 млн. грн. дороги,  зробили освітлення в селах,  місті, сміття почали нарешті вивозити не лише в місті, але і селах, полагодили водогони в с. Лагідне та місті Сватове, нарешті закінчили довгобуд і мешканці села Містки отримують газ – це, здавалося б прості речі, хвалитися якими в двадцять першому столітті якось аж ніяково. Але давайте чесно казати, ці проблеми не вирішувалися десятиліттями.

Реформа галузі охорони здоров’я непроста, біля неї точиться багато розмов та дискусій. Неможливо реформувати галузь без  вкладання значних коштів в матеріально-технічне забезпечення, а особливо медицини на селі. За рахунок бюджетних коштів, коштів міжнародної технічної допомоги було здійснено капітальні ремонти 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах Гончарівка,  Мілуватка, Містки,  Петрівка, Райгородка, Свистунівка та селищі Новоселівське, смт. Нижня Дуванка, капітальні та поточні ремонти 4 фельдшерських пунктів (Коломийчиха, Кругле, Кармазинівка,  Преображенне). Загальна сума коштів на ремонти склала майже 5,5 млн. грн.

Проведено капітальні ремонти хірургічного, неврологічного, інфекційного відділень Сватівського РТМО, ремонт стоматологічної поліклініки на суму 4,4 млн. грн.

Проведено капітальний ремонт водопостачання та водовідведення, поточний ремонт кабінетів  комунальної установи центр первинної медико - санітарної допомоги у Сватівському районі. Придбано 21 комп’ютерне робоче місце  для 10 амбулаторій, та лікарів центру первинної медико санітарної допомоги, придбано комп’ютерну техніку для Сватівського РТМО.

Для Сватівського РТМО, сільських фапів та амбулаторій придбано медичного обладнання на суму майже 3 млн. грн.

Президентом України Центру первинної медико-санітарної допомоги  вручено 5 машин, за рахунок районного та державного бюджетів придбано 5 машин. Сватівське РТМО отримало 3 автомобіля за кошти місцевого бюджету, залучені кошти та позабюджетні кошти.

Придбано житло для медичних працівників на суму 300,0 тис. грн.

Взагалі в галузь охорони здоров’я протягом 5 років залучено 134,3 млн. грн. коштів бюджетів різного рівня, залучених коштів.

За період з 2014 по 2018 роки в галузі освіти залучено кошти для  забезпечення ефективного виховання та навчання дітей у сучасних умовах на суму 56,7 млн. грн.

Проведено капітальні ремонти 10 шкіл та 12 дитячих садочків міста Сватове та Сватівського району за кошти бюджетів різного рівня на суму майже 16 млн. грн.

На території міста Сватове відкрито "Центр розвитку дитини», завдяки якому додатково створено 75  місць. Капітальний ремонт здійснено за кошти уряду Японії та Програми розвитку ООН в сумі  9,5 млн. грн.  

В селах Містки та Гончарівка відкрито другу додаткову група для сільської малечі на 20 місць кожна.

 

Здійснено капітальний ремонт РМЦ «Слобожанська духовна криниця ім. Щепенка».

Проведено капітальний ремонт стадіону  "Гончарівський", побудовані спортивні майданчики в с. Містки, селищі Н.Дуванка, місті Сватове, придбана воєнізована смуга перешкод для дітей віком від 8 до 18 років,  придбано 4 спортивних майданчика «Воркаут», проведено капітальний ремонт стадіону в місті Сватове.

За бюджетні кошти різних рівнів придбано шкільні автобуси для Оборотнівської, Гончарівської та Містківської шкіл.

За кошти районного та державного бюджету придбано навчальне обладнання для Містківської, Нижньодуванської та Петрівської загальноосвітніх шкіл, комп’ютерну техніку та обладнання для шкіл району.

Для  забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти в рамках проекту «Нова українська школа» освоєно більше 1 млн. грн. Закуплено нові меблі, оргтехніку та мультимедійне обладнання, дидактичний матеріал.

За останні 5 років приділялася значна увага розвитку спорту. З районного бюджету на спортивні заходи витрачено майже 800 тис. грн. На спортивні заходи КУ «Сватівський районний центр «Спорт для всіх» витрачено майже 500 тис. грн, на 186 тис. грн придбано спортивний одяг, взуття спортінвентар. Це кошти як місцевих бюджетів, так і залучені кошти.

Протягом 5 років багато зроблено , але ще більше необхідно зробити в галузі культури.

Проведено капітальні ремонти приміщень  комунального закладу «Сватівський районний Народний дім «Сватова-Лучка», районної школи мистецтв ім. В. Зінкевича, центральної районної бібліотеки ім. Т. Полякова.  Проведено капітальні ремонти 9  та укріплена матеріально- технічна база 5 сільських будинків культури.

Здійснено поточні ремонти  КЗ «Сватівський районний народний краєзнавчий музей», шести сільських бібліотек. Знаковою подією стало відкриття в місті Сватове молодіжного центру «Ліфт».

Взагалі в галузь культури залучено 9,2 млн. грн., з яких 2,7 млн. грн. кошти державного бюджету 1,8 млн. грн. районного бюджету та 3,5 млн. грн. кошти сільських бюджетів.

         З метою забезпечення розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа Круглівська та Маньківська сільради освоїли субвенцію державного бюджету та придбали житло.

За всіма звершеними заходами в соціальній сфері завжди стоять люди, які наповнюють бюджет, формують реальний сектор економіки.

Сватівський район завжди був житницею Луганщини. Багато років поспіль в районі найбільший валовий збір ранніх зернових культур. Протягом 2014-2018 років аграрії району зібрали 608 тис тон ранніх зернових культур, 340,5 тис. тон олійних культур. Протягом 5 років спостерігається позитивна тенденція в галузі тваринництва. В районі налічується 1207 голів корів. Майже в 3 рази збільшилося поголів’я свиней.

Протягом 2014 - 2018 років в галузі сільського господарства проведено реконструкцію тваринницьких приміщень на суму більше ніж 4 млн. грн., закуплено  241 одиницю сільськогосподарської техніки на суму 176 млн.  грн.

В реальному секторі економіки щороку створюється більше ніж 120 нових робочих місць, це не лише відкриття власної справи фізичними особами, це і нові робочі місця в органах місцевого самоврядування, на підприємствах сільського господарства.

Воєнні дії на території Луганської та Донецької областей значно вплинули не лише на обсяги продукції, що виробляється нашими промисловими підприємствами, бо основні споживачі залишилися на непідконтрольній території, а і на логістику  та асортимент продукції. Сподіваємося, що виконання Угод про асоціацію з ЄС, оглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі надасть можливість нашим виробникам знайти нових партнерів та залучити додаткові інвестиційні ресурси.

Лише спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій ми зможемо в повній мірі завершити розпочаті реформи і забезпечити гідне майбутнє нашим дітям та сьогодення нашим батькам.