Прес-центр14 листопада 2017, 15:11

Шляхом реформування медичної галузі: що чекає сватівську медицину

Верховна Рада України дала старт медичній реформі. Парламент започаткував зміни, які мають відбутися вже 2018 року. Проте, людей дуже турбує, що ж чекає пацієнтів та лікарів з впровадженням медичної реформи?

З 2018 року реформа запрацює на рівні первинної медичної допомоги (центри первинної медико-санітарної допомоги).

З 2019 року буде впроваджена реформа для вторинної ланки медичної допомоги (районні територіальні медичні обєднання).

У 2020 році - реалізація реформ для всіх видів медичної допомоги.

Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. Зявиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою. Це - первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоровя, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога — перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій.

Кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від обєму фінансування системи охорони здоровя, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування, - набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та ін.

З початком медичної реформи більшість медичних послуг буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави. Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює у повному обсязі.

Міністерство охорони здоровя України опублікує список тарифів на послуги, після збору інформації чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Зараз Міністерством охорони здоровя разом з Національною академією медичних наук готується відповідний пілотний проект. Тарифи лікарням буде платити ДЕРЖАВА саме для того, щоб у лікарів були гідні зарплати та ці гроші не платили пацієнти. Все це передбачається Законом.

 

Які ж реалії у світлі впровадження медичної реформи чекають на сватівчан?

01 листопада 2017 року у м.Старобільськ відбулося засідання сформованої медичної ради Північного госпітального округу Луганської області, в який увійшли 8 районів: Сватівський, Троїцький, Старобільський, Білокуракинський, Біловодський, Марківський, Міловський, Новопсковський.

Затверджений керівний склад медичної ради: голова - головний лікар установи «Старобільське РТМО» Биков В.Д., заступник – генеральний директор Сватівського РТМО Плотніков І.Л., секретар - бухгалтер Білокуракинської селищної ради Пронько О.Ф. Усього до складу медичної ради увійшло 30 осіб.

Найближчим часом на її засіданні буде розглядатися питання надання статусу лікарням, які входять в округ. Який буде мати статус Сватівська центральна районна лікарня – питання наразі відкрите.

Реформуванням сфери охорони здоровя району, поліпшенням матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення медичних закладів районна влада, депутатські корпуси районної та міської рад, адміністрація РТМО займаються вже не перший рік. Сватівською районною державною адміністрацією була розроблена, а районною радою прийнята Стратегія розвитку охорони здоровя Сватівського району 2017-2023 рр., в якій, зокрема, передбачено створення лікарні інтенсивного лікування на базі Сватівського РТМО; вирішення кадрових питань: залучення фахових спеціалістів з інших територій; навчання спеціалістів в інтернатурі; перепідготовка спеціалістів та отримання ними іншої спеціалізації; навчання випускників загальноосвітніх шкіл району та інтернів за рахунок місцевого бюджету в Луганського медичного університету (м. Рубіжне); навчання спеціалістів для роботи на сучасному медичного обладнанні.

З цією метою міською та районною радами придбані квартири і продовжується робота з реалізації проекту по будівництву 18-ти квартирного будинку для медичних працівників, продовжується процес придбання сучасного медичного обладнання для районної лікарні.

Лише за останні 1,5 року проведено капітальні і поточні ремонти будівель і приміщень медичних закладів на 4 млн грн, придбано медичне обладнання на 4,3 млн грн, 7 автівок для Центру первинної медико-санітарної допомоги на 1,2 млн грн. Загальна сума вкладень державного, обласного та районного бюджетів склала більше 9,5 млн грн.

Сватівський район має право претендувати на створення на базі Сватівського РТМО лікарні інтенсивного лікування І рівня, тим паче логістика району має перевагу перед іншими територіями.