Прес-центр11 червня 2019, 15:06

Сватівський ЦНАП розширив перелік адмінпослуг

Відучора перелік адміністративних послуг, які надаються працівниками Центру надання адміністративних послуг при Сватівській райдержадміністрації (далі - ЦНАП), поповнився ще однією позицією - «Надання відомостей з Державного земельного кадастру (далі - ДЗК) у формі витягу про земельну ділянку».
Отримання витягу про земельну ділянку - найпопулярніша на теперішній час послуга у сфері земельних відносин. Так, протягом 2018 року за заявами громадян через ЦНАП було видано 708 витягів з ДЗК, а з початку 2019 року - 344. 
Проте, оскільки прийом, реєстрація заяви та видача замовнику витягу здійснювалася адміністраторами ЦНАП, а сама послуга надавалася державними кадастровими реєстраторами Сватівського територіального підрозділу Держгеокадастру (такий порядок надання послуги прописаний на законодавчому рівні), то для отримання витягу про земельну ділянку заявнику необхідно було витратити два дні. З 10 червня 2019 року заявник може отримати такий документ у день звернення безпосередньо у ЦНАП і за своєї присутності, лише дотримуючись загальної черги прийому громадян.
Надання витягів у ЦНАП запроваджено з метою поліпшення якості надання адмінпослуг та задля зручності мешканців Сватівського району, адже це значно зекономить їхній час. 
Із заявами на отримання витягу можуть звертатися власники та користувачі земельних ділянок, а також їхні спадкоємці за запитами нотаріусів. Витяг з ДЗК можна отримати за умови наявності повної інформації про земельну ділянку і її власника у реєстрі. 
Відповідно до норм чинного законодавства, вартість послуги з надання витягу з ДЗК становить 96 грн 05 коп. Всі отримані кошти спрямовуються до районного бюджетного кошика.
Формувати та видавати витяги з Державного земельного кадастру безпосередньо у ЦНАП стало можливим завдяки створенню та підключенню у ньому робочого місця користувача автоматизованої системи ДЗК. Цьому передувала копітка робота райдержадміністрації з Центром ДЗК та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Висловлюю щиру вдячність Богдану Ильяшову за технічне втілення цього проєкту та постійну IT-допомогу райдержадміністрації. Дякую співробітникам ЦНАП Олені Гирі, Віті Дудник, Катерині  Дорошенко,Оксані Козюберді, Людмилі Дудник, Олені Щербак за гарну роботу. Так тримати!

Керівник апарату Сватівської районної державної адміністрації Наталія Наугольна