Прес-центр17 лютого 2020, 16:02

За підсумками щотижневої апаратної наради

 

17 лютого голова райдержадміністрації Валерій Честних, за участі голови районної ради Віти Сліпець, провів щотижневу апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підпорядкованих райдержадміністрації установ та закладів.

Начальник управління економічного розвитку райдержадміністрації Людмила Кобзева проаналізувала результати моніторингу соціально-економічного розвитку районів Луганської області за січень-вересень 2019 року. За цими даними Сватівський район посідає 10 місце серед 12 районів області.

Оцінка результатів діяльності райдержадміністрацій Луганської області здійснювалася Департаментом економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму облдержадміністрації за 15-ма показниками, що характеризують 5 напрямків різних галузей соціально-економічного розвитку територій:

Економічна ефективність (промислове виробництво та сільське господарство).  За цим показником Сватівський район посідає 4 місце;

Фінансова самодостатність (доходи місцевих бюджетів та темп зростання доходів місцевих бюджетів без трансфертів). Сватівщина на 3-му місці;

Ефективність ринку праці. Район посідає 6 місце;

Відновлювальна енергетика та енергоефективність;

Розвиток інфраструктури та якість довкілля. Цей показник характеризує обсяг та темп зростання прийнятого в експлуатацію житла.

Слід зауважити, що на сьогоднішній день, через відсутність історико-архітектурного опорного плану м. Сватове, на території районного центру неможливе будь-яке нове будівництво, реконструкція чи капітальний ремонт (крім реконструкції та капітального ремонту квартир чи окремих приміщень, які здійснюються без зміни об’ємно-просторових характеристик).

 І хоча вимоги щодо затвердження історико-архітектурного опорних планів територій застосовуються у чинному законодавстві України з 1 січня 2019 року, Сватівська міська рада до цього часу навіть не спромоглася  замовити розроблення цього документа. А його відсутність, у свою чергу, впливає на містобудівний та інвестиційний клімат всієї Сватівщини.

Андрій Пономаренко звітував про підсумки роботи Сватівського районного центру зайнятості у 2019 році. За його інформацією, протягом звітного періоду на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 1342 безробітних громадян, з них працевлаштовано 802 особи, що на 10 % більше показника минулого року. Протягом звітного періоду до центру зайнятості надійшло 795 вакансій; для залучення роботодавців до співпраці працівниками установи проведено 73 семінари, 12 «Міні-ярмарок вакансій»; до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 329 безробітних громадянина, в тому числі 7 осіб з інвалідністю; проведено 372 профорієнтаційних заходи; на професійне навчання було направлено 214 безробітних. У 2019 році одноразову допомогу для започаткування підприємницької діяльності отримало 3 особи (у тому числі 1 внутрішньо переміщена особа та 1 учасник бойових дій).

 У порядку контролю на апаратній нараді були заслухані питання виконавської дисципліни, надходження та використання коштів районного бюджету.