25 жовтня – Тренінг на тему «Особливості роботи над компонентами хорової звучності, культурою звука у хорових творах»

                                                                                                                                                     ПІСЕННІ МОСТИ

Вперше в Сєвєродонецьку з 23 по 25 жовтня 2019 року відбудеться фестиваль хорової музики «Східний КАМЕРТОН» за участю студентських колективів Луганщини, Галичини та Буковини. Цей захід поєднає у фестивальній програмі творчі колективи мистецьких навчальних закладів трьох областей і доповнить серію обмінів у культурній та освітній галузях між Луганщиною та західними регіонами України.

Звісно, що головна подія фестивалю - концерт хорових колективів для мешканців міста і області у концертному залі Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва.

     Програмою проекту Хор-Fest «Східний КАМЕРТОН» також передбачені концертні виступи колективів у містах Луганської області, проведення семінарів-практикумів, майстер-класів, круглих столів тощо.

З цією метою 25 жовтня 2019 р. на базі Сватівської районної школи мистецтв імені В.Зінкевича завідувач навчально-методичного кабінету, голова циклової комісії «Хорове диригування» ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» Ольга Міхалєва запропонує тренінг на тему «Особливості роботи над компонентами хорової звучності, культурою звука у хорових творах».

Того ж дня мешканці міста Сватове матимуть можливість послухати концертний виступ найстаршого учасника фестивалю – Хору відділу хорового диригування комунального закладу Львівської обласної державної адміністрації «Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського» (керівник Богдан Бондзяк, концертмейстер Ірина Пінчук).

Творче життя хору відділу хорового диригування розпочалося одночасно із заснуванням музичного училища в 1945 році. В різні роки цей хор очолювали  такі знані диригенти як І.Байцар, О.Цигилик, І.Циклінський, М.Гірняк.

Нова і яскрава сторінка у творчому житті хорового колективу розпочалася з 1995 року під орудою викладача-методиста, голови циклової комісії «Хорове диригування» Богдана Бондзяка – випускника Дрогобицького музичного коледжу та Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка. Викладачі та студенти відзначають вимогливість та високий професійний рівень керівника хору, завдяки якому значно збагатився концертний репертуар.   Левову частку концертних виступів складають сучасні твори українських та зарубіжних композиторів, традиційним залишається звернення до золотого фонду світової хорової музики. Про високий виконавський рівень хорового колективу свідчать успішні виступи і перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, зокрема: щорічний Різдвяний міжнародний фестиваль (Відень, 2006), Кременецькі хорові вечори «AVE MARIA», (2013, 2014, 2015, 2016, 2018), Всеукраїнський хоровий конкурс ім.М.Леонтовича, Міжнародний музичний фестиваль «Дні музики відомої та невідомої» (м.Сосновець, Польща, 2017), Міжнародний фестиваль віднайденої музики (м.Тарнув, Польща, 2018) та інші. 

Хоровий спів у традиції українського народу завжди посідав особливе місце, тож не дивно, що саме відділ хорового диригування став лідером у вихованні майбутніх зірок українського диригентського мистецтва. Студентський хоровий колектив музичного коледжу став першою творчою лабораторією для багатьох творчих особистостей, які понесли у світ славу своєї «альма матер», таких як Юліан Корчинський, Ольга Бенч,  Володимир Курач, Юрій Курач, Андрій Карпінець, Мирон Юсипович, Зеновій Корінець, Ірина Гірняк-Стасишин, Юрій Бервецький, Василь Коваль. Своїми успі­хами хор завдячує багато­річним концертмейстерам В.Баб’яку та І.Пінчук.

Хорове виконавство – це найдемократичніший та найпоширеніший вид музичного мистецтва, який сьогодні потребує поновлення інтересу з боку молоді. Організатори сподіваються, що цей проект зможе зацікавити широку аудиторію слухачів, допоможе долучитись до розбудови хорової культури в Луганській області, а також продовжити традицію спільної роботи в інших регіонах, залучаючи все більше коло молоді до розвитку хорового мистецтва в Україні.

Фестивальні заходи проекту Хор-Fest «Східний КАМЕРТОН», які відбудуться та теренах нашої області, сприятимуть знайомству мешканців Луганщини з кращими творами національного та світового хорового мистецтва, підвищенню рівня кваліфікації викладачів спеціальних дисциплін, керівників професійних та аматорських колективів.