Прес-центр22 травня 2020, 11:05

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення

Відповідно до постанови  КМУ від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» та  постанови КМУ від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» особи з інвалідністю внаслідок війни I та II групи, внутрішньо переміщені особи, які є учасниками бойових дій, або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, члени сім’ї загиблого мають право отримати грошову компенсацію з державного бюджету за належні для отримання жилі приміщення.

Для оформлення грошової компенсації необхідно перебувати на квартирному обліку. Внутрішньо переміщеним особам додатково потрібно перебувати протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Грошова компенсація надається у порядку черговості постановки на квартирний облік.

Членам сім’ї компенсація виплачується одній із категорій родичів - спочатку дружині (чоловікові) і неповнолітнім дітям, які проживають разом; якщо таких немає, то батькам; якщо батьків немає, то повнолітнім дітям і так далі.

Спочатку потрібно подати заяву про призначення грошової компенсації до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

До заяви потрібно додати:

копія паспорту (сторінки 1, 2, 10, 11);
посвідчення інваліда війни або члена сім’ї загиблого;
довідку про безпосередню участь загиблого військовослужбовця або інваліда війни в АТО (заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях);
рішення про взяття заявника на квартирний облік із зазначенням складу сім’ї - осіб, які разом із заявником перебувають на такому обліку;
довідку про склад сім'ї;
рішення про взяття члена сім’ї інваліда на квартирний облік - у разі окремого перебуванні на квартирному обліку особи з інвалідністю та членів її сім’ї;
письмову згоду (у довільній формі) членів сім’ї інваліда (крім малолітніх (до 14 років) та неповнолітніх (до 18 років) дітей), на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;
документ, що посвідчує родинні стосунки між заявником і загиблим, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і загиблим, між особою з інвалідністю внаслідок війни і членами його сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація, які разом з ним перебувають на квартирному обліку.

З метою подальшої виплати грошової компенсації просимо внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України,  осіб які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей та осіб які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей звертатися до Центру надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс» (1 поверх адмінбудівлі районної ради  за адресою майдан Злагоди, 25, м. Сватове).