Прес-центр6 листопада 2018, 16:11

«Я Сватовим засватаний»

6 листопада у Сватівському районному молодіжному центрі «Слобожанська духовна криниця ім. М.Щепенка» відбувся захід, присвячений Івану Даниловичу Низовому – видатному українському поету, прозаїку, журналісту, для якого сватівська земля стала натхненницею і співавторкою його високопатріотичної лірики.

         У заході взяли участь педагоги й учні Сватівщини і наші гості – донька поета Леся Низова та делегація освітян Городоцького району Львівської області. До виру поетичного слова Івана Низового долучилися також заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик, радник голови Луганської облдержадміністрації Роман Кушнір, заступник голови Сватівської райдержадміністрації Ганна Лемешко та заступник голови Сватівської районної ради Людмила Павлова.

         Дійство сватівчан під назвою «Я Сватовим засватаний» включало і літературну композицію у виконанні учнів НВК «Сватівська ЗОШ І ст. – гімназія» під проводом вчителя української мови і літератури Стешенко Н.М, і презентацію фільму про Івана Низового, підготовленого студією «Юніорфільм» Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 (вчитель Каламайко О.М.), і цікаві виступи освітян, які знали Івана Низового і відчули у своєму житті великий вплив його поезії й особистості, - В.В. Просіної, О.М. Гур’євої, О.А. Деркач, і цікаву інформаційну сторінку, підготовлену працівниками районної бібліотеки.

         Треба відзначити, що наші гості зі Львівщини також підготували яскраве дійство, що являло собою презентацію перших двох томів творчого доробку Івана Низового, яскраве читання різножанрової лірики І.Низового і пісню, написану на його вірші.

         А виступ доньки поета Лесі Низової став справжньою кульмінацією заходу. У єдиному колі на одному подиху пройшов захід, адже саме особистість Івана Низового, його громадянська позиція, патріотична звитяга і нездолана жага до життя стали тим міцним склепінням, яке духовно поєднало присутніх освітян.

         Гості із Городоччини відвідали Мілуватську ЗОШ І-ІІІ ст., де ознайомилися з експозиціями трьох шкільних музеїв, невимушено поспілкувалися с колегами і учнями.

         Педагоги Сватівської ЗОШ № 8 також радо зустрічали своїх колег-освітян; гості ознайомилися із діяльністю закладу, відвідали класи, де другий рік здійснюється дослідно-експериментальна робота Всеукраїнського рівня з апробації нового Державного стандарту початкової освіти, та перші класи, у яких впроваджується Нова українська школа, музей освіти; гостей поінформували також про роботу Ресурсного центру Британської ради.

         Учні Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, у яку завітали освітяни зі Львівщини, презентували проект під назвою «Сватівщина туристична». Яскравою фінальною крапкою перебування на Сватівщині делегації освітян Городоцького району стало невимушене спілкування з колегами-сватівчанами у колі друзів.

         Присутні на сьогоднішніх заходах говорили про те, що все життя Іван Низовий намагався поєднати «обидві половини» великої України. І всі були спільні в тому, що зараз його постать, його поезія роблять цю важливу і необхідну справу, об’єднуючи всіх нас, закликаючи до соборності душ, вчинків і дій.