Голова райдержадміністрації Олег Сліпець: відновлення роботи основних життєзабезпечуючих організацій після деокупації району – основна наша задача
3 червня начальник районної військової адміністрації Олег Сліпець узяв участь у нарадах під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
Обговорювали плани невідкладних дій зі стабілізації та реінтеграції Луганської та Донецької областей після звільнення захоплених територій цих регіонів, а також залучення міжнародної технічної допомоги для їх відновлення.
«Ми маємо зробити усе, щоб одразу після деокупації приступити до роботи», – наголосила Ірина Верещук. З цією метою доручено утворити координаційні ради та розробити детальні плани дій за напрямами: безпека, відновлення роботи органів державної влади, гуманітарне реагування, медичне реагування, відновлення інфраструктури, економіка, соціальний захист тощо.
Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор поінформував Віцепрем’єрку, що така робота вже ведеться. Остаточно узгоджуються проєкти відповідних документів. Сформовані регіональний та місцеві матеріальні резерви: паливно-мастильних та будівельних матеріалів, генераторів, шанцевого та електроінструменту, речового майна першої необхідності.
В свою чергу голова Сватівської районної державної адміністрації Олег Сліпець доповів про ситуацію на деокупованих територіях району. Ці населені пукти на даний час перебувають в зоні активних бойових дій. За допомоги Луганської облдержадміністрації, Красноріченської селищної військової адміністрації, Коломийчиської сільської військової адміністрації, ГУНП в Луганській області, ЗСУ, волонтерів мешканцям деокупованих населених пунктів постійно надається гуманітарна допомога.
Також Олег Володимирович зазначив, що утворено районний координаційний штаб з питань деокупованих територій, затверджений План дій щодо життєзабезпечення деокупованих населених пунктів на території району. Продовжується робота щодо поповнення місцевих матеріальних резервів для запобігання виникненню і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
«Разом з військовими адміністраціями населених пунктів району працюємо над створенням комісій для обстеження житлових будинків та об’єктів нерухомого майна, визначення стану їх придатності для подальшої експлуатації, потреби у будівельних матеріалах для проведення ремонтних та відновлювальних робіт, розміру збитків, завданих внаслідок збройної агресії російської федерації. Проводимо роботу щодо створення добровільних бригад для проведення робіт з демонтажу зруйнованих та ремонту пошкоджених об’єктів нерухомості. Основною проблемою створення бригад є відсутність кадрового потенціалу. Але робота над цим проводиться постійно», - повідомив очільник району.