Мінветеранів з 1 липня починає впроваджувати інститут помічника ветерана у чотирьох пілотних регіонах
Пілотний проект стартує у чотирьох областях – Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській.
Це будуть спеціально підготовлені з відповідними повноваженнями представники громади, які допомагатимуть українським Захисникам і Захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернеться з фронту. Отримати належні послуги та соціальні гарантії, пройти програми підвищення кваліфікації та працевлаштуватись, тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів – повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника.
Загальна чисельність помічників ветерана у пілотному проекті – 400 осіб. Подача заяв та конкурсний відбір кандидатів відбуватиметься за допомогою сучасних цифрових рішень через інформаційний портал Е-ветеран. Пріоритет у відборі надаватиметься ветеранам й ветеранкам, членам їхніх сімей, а також членам родин загиблих Воїнів, які готові за принципом “рівний-рівному” допомагати демобілізованим Захисникам і Захисницям.
Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. Один з таких центрів вже відкрито у місті Дніпро на базі Університету митної справи та фінансів. А у партнерстві з Міносвіти розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.
Пілотний проект триватиме до кінця поточного року, надалі буде поширений по всій території України, повідомила міністр.
Також Мінветеранів вже активно співпрацює з великими українськими роботодавцями, практично допомагаючи підприємствам реінтегрувати своїх працівників-Захисників до мирного життя.